Középiskolások látogatása a tanszéki könyvtárban

2024. február 29-én ismét vendégünk volt a tanszéki könyvtárban a Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Technikum egyik osztálya. Ezúttal a 11.c. mélyépítő technikus osztály látogatott el hozzánk, hogy közelebbről is megismerkedjenek egy szakkönyvtárral, Budi Lívia könyvtáros, és Gecse Pálma, az osztály magyar tanárának kíséretében.

A diákok érdekességeket hallhattak a műegyetemi építészképzés kezdeteiről és a Műegyetemi valamint a tanszéki könyvtár történetéből. Kézbe vehették az egykori hallgatók által használt, több mint 100 éves mintalapokat és megcsodálták a rendkívüli méretű könyveket, amelyek már Steindl Imre idején is a tanszéki könyvtár gyűjteményében voltak. Az építészeti rajzokat tartalmazó különleges kötetek mellett a Pilisi Ney Béla által szerkesztett, A magyar Országház című reprezentatív,1906-os kiadású könyv is nagyon tetszett nekik. Természetesen szó esett a könyvtár jelenlegi gyűjteményéről és szolgáltatásairól is.

Ezután került sor a Totó-ra, amelynek a kérdéseire a prezentációban elhangzottak alapján tudtak válaszolni a diákok. Az első három, legtöbb helyes választ adó a BME Építőmérnöki Kar által felajánlott pólót és a Metszet folyóirat egy példányát kapta ajándékba.
Szeretettel várjuk vissza a jövő építészhallgatóit!